Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM Sp. z o.o.
 
   
  Historia
  Profil
  Ekologia
  Nowoczesność
  Polityka jakości
  Kontakt
   

 

 

 

 

       Firma MALEXIM Sp. z o.o. jest firmą założoną w 1993 roku przez Andrzeja Górzyńskiego. Wykorzystując doświadczenie i patenty współwłaściciela firmy wdrożono do produkcji wiele nowoczesnych preparatów i farb przeznaczonych do nakładania na metale czyste jak i niecałkowicie oczyszczone z produktów korozji.
      
     Do najbardziej znanych i cenionych na rynku farb należą przede wszystkim wyroby na bazie żywic akrylowych m.in.

- POLRUST - ekologiczny grunt na zardzewiałe stal    i żeliwo
- EKOCYNKAL - ekologiczna farba akrylowa na   gorzej przygotowane podłoża metalowe
- CYNKAL - wszechstronna gruntoemalia akrylowa na   podłoża stalowe,metale kolorowe, podłoża   ceramiczne i mineralne oraz drewno.
- EKOSOLWENT - proekologiczny detergent   -  zmywacz do mycia metali przed malowaniem.

    W drugie dziesięciolecie swojej działalności firma wchodzi z szeroką gamą unowocześnionych wyrobów malarskich przeznaczonych do wymalowań antykorozyjnych średnio- i długoterminowych oraz z szeregiem wyrobów malarskich przeznaczonych do malowania drewna, ścian i tynków.
Pierwsza grupa to wyroby antykorozyjne na bazie żywic chlorokauczukowych, poliwinylowych, epoksydowych i uretanowych skierowane są głównie do wykonawców profesjonalnych, ale łatwość ich aplikacji pozwala stosować je przez każdego użytkownika.
Druga grupa nowych wyrobów to wyroby malarskie akrylowe do malowania ścian, tynków, fasad itp. - rodzina MALEXIMEK, a trzecia to wyroby do malowania drewna takie jak bejce, lakierobejce, impregnaty czy farby do parkietów.